Doğaya Saygı Projesi

OPET, “Bilinçli Toplum” yaratma ilkesi doğrultusunda hayata geçirdiği Doğaya Saygı Projesi ile 2021 yılında yaşanan orman yangınlarından etkilenen köylerde kalkınma çalışmaları başlattı.

Detaylar için

Etno Köy Projesi

Troya Müzesi’nin hemen yanı başında yer alan Çıplak Köyü Etno-Köy haline getirildi.

Detaylar için

İşimiz Temiz Projesi

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu liderliğinde, OPET işbirliğiyle yürüyen “İşimiz Temiz” Projesi ile hizmet sektöründeki mikro işletmeler için hijyen odaklı eğitim programları oluşturarak tüm Türkiye’de temiz, hijyenik, sağlıklı hizmet sunan işletmelere sahip olmak amaçlanıyor.

Detaylar için

Kadın Gücü Projesi

Akaryakıt sektörünün yenilikçi ve öncü kuruluşu OPET’in Türkiye’nin gündemindeki en önemli konulardan biri olan ‘kadın istihdamı”na yönelik başlattığı yeni sosyal sorumluluk projesi ‘Kadın Gücü’ hızla devam ediyor.

Detaylar için

Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar Projesi

“Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar Projesi” ile 81 ildeki Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm resmi okullarda ana sınıfından lise son sınıfa kadar tüm öğrencilerde temizlik ve hijyen bilinci oluşturmak, kalıcı davranış değişikliği sağlamak ve sağlıklı bir nesil yetiştirmek amaçlanıyor.

Detaylar için

Troya Tevfikiye Arkeo-Köy Projesi

Tevfikiye Köyü, Troya dönemini yaşatan atmosferi, binaları, figürleri, tarihi ve mitolojik değerleri ile açık hava müzesi niteliğinde arkeo- köye dönüştürüldü.

Detaylar için

Temiz Tuvalet Kampanyası

OPET istasyonlarının tuvaletlerinden başlayan “Temiz Tuvalet Kampanyası” 17 yıldır aralıksız devam etmekte, tuvalet temizliği ve hijyenini Türkiye geneline yaymayı amaçlamaktadır.

Detaylar için

Örnek Köy Projesi

Bilinçli toplum yaratma hedefiyle yola çıkan OPET, “Örnek Köy Projesi”yle, köylerin kendi kendine yetmesi, tarihi, coğrafi ve kültürel potansiyelinin değerlendirilmesinin yanı sıra, eğitim düzeyinin yükselmesi ve çevre bilincinin gelişmesi gibi toplumsal göstergeleri de hedefliyor.

Detaylar için

Trafik Dedektifleri Projesi

Trafik Dedektifleri Projesi’ ile trafik kuralları konusunda farkındalık yaratarak mevcut algının değiştirilmesi, böylelikle Türkiye’nin gelecekte trafiği güvenli, ulaşımı konforlu bir ülkeye dönüşmesi amaçlanıyor. 

Detaylar için

Yeşil Yol Projesi

“Yeşili kaybeden, yaşamı kaybeder” sloganıyla 2004 yılında başlatılan ve halen devam eden “Yeşil Yol Projesi” ile sadece OPET düzeyinde çevreci bir aktiviteyi amaçlamaktadır.

Detaylar için

Tarihe Saygı Projesi

Tarihe Saygı Projesi kapsamında ise Tarihi Gelibolu Yarımadası’nın doğal dokusunu koruyarak, çağdaş bir görünüme kavuşması için, Çanakkale Savaşları’nın geçtiği bölgede düzenleme çalışmaları uygulanmıştır.

Detaylar için